کد خبر : 1699
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 دی 1395 - 14:14

توجه به مناطق روستایی ،توجه به تمامی مهم های یک منطقه است

توجه به مناطق روستایی ،توجه به تمامی مهم های یک منطقه است

  هر چند بر این امر وافقیم که مسئولان شهرستان از کمبودها و مشکلات روستائیان ما مطلع هستند اما چند خط مرقوم شده فقط محض اطلاع است و بس… به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، بارها این جمله زیبا را شنیده ایم که روستاها به عنوان دروازه توسعه هر شهری هستند و توجه به

 

هر چند بر این امر وافقیم که مسئولان شهرستان از کمبودها و مشکلات روستائیان ما مطلع هستند اما چند خط مرقوم شده فقط محض اطلاع است و بس…

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، بارها این جمله زیبا را شنیده ایم که روستاها به عنوان دروازه توسعه هر شهری هستند و توجه به آنان یعنی حل معضلات در شهر است.

دامپروری ،کشاورزی و باغداری از مهترین پتانسیل های مهم توسعه در هر منطقه روستایی است که توجه به آن موجب پیشرفت و آبادانی آن منطقه می گردد.

اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل وجود خشکسالی های پی در پی و خشک شدن چشمه ها و کم آب شدن منابع زیر زمینی و کساد شدن فعالیت های کشاورزی و دامپروری در روستاها،موجب مهاجرت بی رویه روستائیان به شهر شده است.

توجه به مناطق روستایی ،توجه به تمامی مهم های یک منطقه است.

در حال حاضر نبود آب شرب و راه مناسب،عدم پوشش آنتن دهی تلویزیونی در برخی روستاهای منطقه گروس از مهم ترین مشکلاتی است که روستائیان زحمت کش این دیار بعد سال ها رنج و محنت برای کسب روزی حلال با آن دست و پنجه نرم می کنند.

آب از مهمترین ضروریات زندگی روستائیان به شمار می آید که کمبود آن و در برخی از مناطق روستایی بیجار نبود آن لطمه بسیار بزرگی به توسعه اقتصادی منطقه می زند.

در برخی از روستاهای دور دست بیجار در ۲۴ ساعت شبانه روز یک یا دو ساعت آب دارند که آنهم با توجه به وقت بسیار کم روستائیان در این مدت زمان کوتاه قادر به انجام کارهای روزمره خود نیستند.

محض اطلاع مسئولین،بیجار،مشکلات روستائیان،نبود آب شرب

به گفته نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در حال حاضر ۶۷ روستای بیجار فاقد آب آشامیدنی سالم هستند.

عدم دسترسی مناسب روستاهای دور دست بیجار به راه مناسب از دیگر مشکلات روستائیان منطقه گروس است و اگر چه این مشکلات مربوط به امسال و سال گذشته نیست بلکه مشکلات عدیده ای است که به علت سهل انگاری و بی توجهی مسئولان وقت مورد بی مهری قرار گرفته و در حال حاضر به معضلات بزرگ تبدیل شده است.

بعد از گذشت بیش از سی و هفت سال از عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برخی از روستاهای بیجار فاقد پوشش آنتن دهی تلویزیون هستند و همین امر موجب گرایش روستائیان به نصب دیش ماهواره و رواج بی و بند و باری در روستا می شود.

عدم نصب علایم راهنمایی و رانندگی و خط کشی برخی راه های روستایی و بروز تصادفات مرگبار از دیگر مشکلات روستائیان منطقه گروس است.

نبودسیستم فاضلاب در روستاهای و روان شدن فاضلاب در سطح روستا موجب بروز مشکلات عدیده ای که سلامت و بهداشت روستائیان را تهدید می کند،می شود.

مشکلات روستائیان،محض اطلاع مسئولین،نبود سیستم فاضلاب ،بیجار بام ایران

خواسته روستائیان از نماینده ای که با رای آنها به صندلی سبز خانه ملت تکیه زده و رییس جمهوری هم که با رای آنها به صندلی سرخ پاستور تکیه زده و از مسئولین شهرستان بیجار این است که توجه به رفع مشکلات روستائیان اهرمی ماندگار برای ضریب ماندگاری روستائیان در روستا و جلوگیری از معضل مهم مهاجرت به شهر است.

مشکلات روستائیان،نبود فاضلاب،بیجار بام ایران،محض اطلاع مسئولین

منبع: سایت بیجار بام ایران به نشانی: http://bijarbameiran.com/news/1157/%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A8

تهیه و تنظیم: حسن صفیاری

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.