39178t.jpg

مدیر عامل شرکت غله استان کردستان گفت: شهرستان بیجار با تولید حدود ۳۰ درصد از گندم استان کردستان در رتبه اول استان و رتبه دوم کشوری قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جمال صالحی امروز در مانور پدافند غیرعامل که در سیلوی ۵۰ هزار تنی بیجار انجام شد، اظهار کرد: شهرستان بیجار با ۱۵۰ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم و با تولید حدود ۳۰ درصد از گندم استان کردستان در رتبه اول استان و رتبه دوم کشوری قرار دارد.

وی با بیان اینکه این مقدار از تولید حدوداً معادل ۳۰۰ میلیارد تومان برای استان درآمد حاصل کرده است، افزود: این نتیجه تلاش شبانه روزی کشاورزان و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی بوده است.

مدیر عامل شرکت غله استان کردستان عنوان کرد: گندم یک کالای استراتژیک است که با هیچ کالایی نمی‌توان آن را جایگزین کرد و در تمام دولت‌ها تامین گندم از مهمترین مسائل به حساب می‌آید.

وی در ادامه درباره سیلوی ۵۰ هزار تُنی بیجار عنوان کرد: این سیلو در سال ۷۴ کلنگ زنی شده و در سال ۸۳ به بهره برداری رسیده است.

صالحی گفت: این سیلو دارای ۱۸ کندو و در ۱۰ طبقه ساخته شده است که دارای سیستم بوجاری بوده و تماماً با تلاش مهندسین داخلی طراحی و با پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت غله استان کردستان با عنوان اینکه طول عمر مفید این سیلو بیش از ۶۰ سال برآورد شده است، افزود: با استفاده از مانیتورینگ و سیستم‌های نوین آزمایشگاهی می‌توان گندم ذخیره شده در سیلو را برای مدت‌های طولانی نگهداری کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل قدمتی برابر با طول عمر بشر دارد و به تمام بخش‌های جامعه مرتبط است، خاطرنشان کرد: در این سیلو تمام پیش بینی‌های لازم برای مقابله با هرگونه حادثه و تهدیدی انجام شده است.

منبع: http://khabarfarsi.com/ext/27317783

تهیه و تنظیم: حسن صفیاری

یک دیدگاه برای “تولید ۳۰ درصد گندم استان کردستان در بیجار”

  • حسن صفياري می‌گه:

    ای کاش ادارات محترم مسئول مخصوصا اداره محترم کشاورزی برای تقدیر و تشکر از کشاورزان زحمتکش و پرتلاش منطقه، پول گندمهایشان را به موقع پرداخت می کردند.
    کشاورزی که چشم خود را یکسال به زمین خود دوخته است که بعد از ماهها تلاش شبانه روزی، چیزی عایدش شود. چه بسا کشاورزانی بنا بر روال عادی سالهای گذشته – که پول محصولاشان را در تیرماه می گرفتند- برای خودشان تعهد ایجاد کرده بودند که عدم پرداخت به موقع پولشان، این عزیزان بدقول شدند و نتوانستند به تعهد خود عمل نمایند.
    امیدواریم برای حمایت از این قشر مومن، زحمتکش، با برنامه ریزیهای مناسب به موقع پول محصولشان را بگیرند و شاهد این گونه مشکلات و معضلات نباشیم. ان شاءالله

ارسال دیدگاه