photo_2017-03-05_18-24-39

زیارتگاه و مزار مطهر آقا سید باباجان غفاری، یکی ازفرزندان امام موسی کاظم(ع)، در روستای مهترکندی بیجار به دست نااهلان در شامگاه دوشنبه ۹ اسفندماه ۱۳۹۵ مورد اهانت و تخریب قرار گرفت و داغی سنگین بر دل شیعیان و همه‌ی مردم ارادتمند به این مکان متبرکه نهاد.

در این رابطه مجله اینترنتی کهلیک گزارشی را منتشر کرده است که عینا درج می شود:

مردم روستای مهتر کندی بیجار هنوز در بهت و حیرت به سر می برند. مرقدی را که معمولا برای زیارت و اقامه نماز و دعا به آنجا میرفتند دیگر وجود ندارد، عده ای از خدا بی خبر که متاسفانه هنوز هویتشان برای ما مشخص نیست بصورت شبانه و ظاهرا با بیل مکانیکی اقدام به تخریب مزار مطهر سید باباجان غفاری کرده اند.
مرحوم سید باباجان غفاری از معتمدین و زهاد این منطقه بوده است که مورد احترام صغیر و کبیر در منطقه مهتر کندی بیجار بوده و همچنان هست. ذکر این نکته ضروری است که ایشان از نوادگان حضرت امام موسی بن جعفر (ع) می باشد. مردم منطقه به دلیل احترام خاصی که به این مزار داشتند با هزینه خودشان اقدام به توسعه و ایجاد زائر سرا در این مزار مقدس کرده بودند که در ادامه گزارشی تصویری از همت عالی این مردم شهیدپرور را نیز برای شما قرار داده ایم. اما در کمال ناباوری درست در همان سالی که مردم دست به دست دادند تا شعائر الله را بر روی زمین زنده نگاهدارند، شیطان صفتان را ظاهرا این امر خوش نیامده است و اینچنین بیرحمانه و ظالمانه این مزار شریف را تخریب کردند.

وقتی تصاویر زیر را می بینید تعجب نکنید، اینجا نه عراق است و نه سوریه، اینجا روستای مهتر کندی بیجار است. اینکه در مملکت اسلامی و شیعه چه کسانی جرات این جسارت را به خود داده اند که زیارت گاه مردم را تخریب کنند خود جای بسی سوال و ابهام دارد. اینکه قصد و نیت این افراد از این اقدام ضد بشری و ضد شعائر مذهبی چه بوده است هنوز برای ما مشخص نیست، اما آنچه مسلم است توهین به شعائر مذهبی مردم گناهی نابخشودنی است که خون مردم منطقه را به جوش آورده است.
این مصیبت را به پیشگاه امام عصر صاحب الزمان (ع) تسلیت عرض میکنم و امیدوارم هرچه سریعتر این جنایتکاران و داعشان دوران به سزای این عمل غیر اخلاقی و ضد دینی شان برسند. در ادامه تصاویر این جنایت را برای شما قرار می دهم.

از مسئولین انتظار داریم هرچه سریعتر عامل یا عاملان این قضیه را پیدا کنند و مجازات نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که در همین سال جاری قرار بود تا با هزینه کمکهای مردمی این زیارتگاه توسعه یابد تا علاقمندان و زواری که از راههای دور و نزدیک به این مکان مشرف می شوند بهتر پذیرایی گردند. اینکه بعد از تصمیم به توسعه این زیارتگاه این چنین اقدام شنیعی انجام شود خود نشان از قصد و نیت پلید عاملان این جریان دارد.

اما متاسفانه بعد از تلاش و همت مردم در ساخت این زیارتگاه و حفظ حرمت اولیاء خدا، هیچ کس گمانش را هم نمیکرد چنین سرنوشتی در انتظار این زیارتگاه باشد.

 

photo_2017-03-05_18-25-23

photo_2017-03-05_18-24-59

photo_2017-03-05_18-25-04

photo_2017-03-05_18-25-20

photo_2017-03-05_18-24-39

photo_2017-03-05_18-25-08

photo_2017-03-05_18-25-34

photo_2017-03-05_18-25-17

۱۲ دیدگاه برای “مزار مطهر آقا سید باباجان غفاری در روستای مهترکندی بیجار تخریب شد”

 • مرید می‌گه:

  خدا عاملان این جنایت را که فتنه ای بزرگ است لعنت فرماید.

 • مهدی می‌گه:

  باسلام متاسفانه این نیز یک فتنه ای دیگر است.درسال ۸۸فتنه گران پرچم عزاآتش زدند امروز در منطقه ای از استان کردستان مزار سید جلیل القدر که محل زیارتگاه سیل عظیم مردم ولایتمداراست تخریب و اهانت کردند

 • ناشناس می‌گه:

  مردم مسلمان شیعه و حتی اهل سنت منطقه که ارادت خاصی به این سید جلیل القدردارند از مسئولین محترم قوه قضایی وامنیتی انتظار برخورد شدید در اسرع وقت با عاملان این عمل زشت وبی حرمتی به آل پیامبر (ص) را دارند ودیدن این مرقد مطهر با این وضعیت بسیار دلخراش ماندن آن به این صورت درداور وغیر قابل تحمل است وانشاا… با مجازات عاملان این بی حرمتی , مرهمی بردل عاشقان آل رسول (ص) باشد وعبرتی برای جنایتکاران کوردل.

 • مرید آقا سیدباباجان می‌گه:

  اللهم العن قوم ظالمین

 • مرید آقا سیدباباجان حسن می‌گه:

  عاملین این جنایت و کور دلان خفاش صفت که از ترس امت خدا جوی وعاشقان ولایت وآل رسول (ص) بصورت مخفیانه ازتاریکی وخلوتی شب در سرمای زمستان استفاه نموده و آرامگاه سید جلیل القدرکه در طول عمر با برکتش منشاء خیروبرکت و ایجادوحدت بین شیعه واهل سنت بوده و پس از وفاتش نیز که نزدیک به نیم قرن است مریدان از اهل سنت وشیعه منطقه کردستان وحتی بعضی ازشهرهای آ. غربی تکاب و… دارد که جهت زیارت قبر مطهرمشرف میشوند و باصحنه دلخراش و ویرانه آرامگاه مواجه میگردند , از مسئولین محترم استان انتظار تعقیب ومجازات این جانیان در اسرع وقت را دارند . انشاا…

 • مرید آقا سیدباباجان می‌گه:

  لعنت بر این کور دلان ازخدا بی خبر

 • مرید می‌گه:

  انشالله خدا لعنت کنه عاملان این جنایت را

 • امیر مهدی می‌گه:

  انشالله خدا این داعش صفتان را لعنت کنه

 • اصلانلو می‌گه:

  سلام
  از اینکه تخریب این امامزاده کار کاملا اشتباهی بوده هیچ شکی نیست
  ولی میتوانیم با همکاری اهالی این منطقه دوباره کار بازسازی این امامزاده را آغاز کنیم
  اگر کسی هست در این منطقه که پیشقدم شود ما نیز میتوانیم همکاری لازم را بااین عزیزان داشته باشیم
  واین فقط نظر بنده نیست اکثرا عزیزان ودوستان موافق این عقیده هستند

 • مریدان آقا سیدباباجان می‌گه:

  وجود با برکت این سید جلیل القدر درهنگام حیاتش باعث وحدت بین مردم منطقه بوده و پس از وفاتش نیز حدود نیم قرن است مریدان زیادی دراستان کردستان منطقه بیجار و آ. غربی تکاب و حتی اهل سنت به زیارت مرقد مطهر ایشان مشرف میشوند , هر روزکه ازاین جنایت واهانت به قبر مطهر ایشان می گذرد تعداد کثیری از مردم معتقد وعاشق اهل بیت که ایشان را می شناسند و در استان البرز و تهران ساکن شده اندبا خبر میگردند , لذا بهتر است هر چه زودتر مسئولین محترم به این مسئله رسیدگی عاملین جنایت مجازات و دستور بازسازی و مرمت را صادرفرمایند تا آرامش خاطر مردم گردد.

 • مسلمان می‌گه:

  خداوند عاملین این جنایت عظیم را لعنت فرماید

 • بیجاری می‌گه:

  سلام ،خدا لعنتشون کنه ،ولی حقش بود اهالی یک نگهبان و یا خادمی میگذاشتند.

ارسال دیدگاه