حمدالله کریمی با اشاره به پیگیری مصوبه منطقه ویژه اقتصادی برای بیجار، گفت: افرادی در استان هستند که تمایلی ندارند بیجار تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی شود، اما من حتما مصوبه آن را از مجلس خواهم گرفت و نیازی به تاییدیه استان هم نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ازبیجار؛ حمدالله کریمی اظهار داشت:استان تمایلی به منطقه ویژه اقتصادی شدن بیجار ندارد.

نماینده مردم بیجار ویاسوکند در مجلس شورای اسلامی در نشست با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی ضمن بیان اینکه اهمیت ویژه ای برای رسانه ها قائل است و به فعالان واقعی فضای مجازی هم اهمیت می دهد، گفت: بنده وقت حضور در تمامی گروه های فضای مجازی را ندارم اما در گروه شورای فضای مجازی بیجار حاضر خواهم شد و پاسخگوی سوالات مدیران گروه ها خواهم بود.

وی به نحوه تغییر فرماندار بیجار اشاره کرد و افزود: رویه وزیر کشور به گونه ای است که برای انتصاب فرمانداران، فرمی را طراحی کرده که باید به امضای نماینده آن شهرستان برسد و تا زمانی که من آن فرم را امضا نمیکردم، حکم فرماندار هم صادر نمی شد، اما باتوجه به رزومه آقای ورمقانی و احترامی که برای استاندار قائل بودم، با فرمانداری ایشان موافقت کردم.

کریمی با اشاره به پیگیری مصوبه منطقه ویژه اقتصادی برای بیجار، گفت: افرادی در استان هستند که تمایلی ندارند بیجار تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی شود، اما من حتما مصوبه آن را از مجلس خواهم گرفت و نیازی به تاییدیه استان هم نیست.

نماینده مردم بیجارویاسوکند در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح اقدامات و عملکرد خود و دیگر مسئولان شهرستان در دوسال گذشته پرداخت و بیان داشت: کارهای زیادی در این مدت انجام شده است که گزارش مکتوب آن به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت که از جمله آنها می توان به پیگیری احداث پمپ بنزین برای شهر پیرتاج، کمک به کارخانه اسب آهنین آریا و آزادسازی بیش از یک میلیارد تومان از تسهیلات این کارخانه، گازرسانی به بیش از ۱۸ روستا، کمک به کارخانه ماسی تن، اخذ صد میلیارد تومان کمک برای کارخانه سیمان کردستان از محل نام برد.

وی در ادامه افزود: احداث کانال انتقال آب برای باغات روستاهای نجف آباد، قره طوره، آغ بلاغ طغامین، اوچ گنبد خان، خسروآباد و شهر یاسوکند با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و صد میلیون تومان از محل ماده ۱۸۰ هم جزء اقداماتی است که برای سال جاری در نظر گرفته شده است و اجرایی خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه بانک ها از اصلی ترین موانع توسعه و پیشرفت این شهرستان هستند، گفت: اگر بانک ها مسیر خود را اصلاح نکنند، حتما برای هر بانک یک درخواست تحقیق و تفحص خواهم داد و سوالات آن را هم به صورت شهرستانی مطرح می کنم.

برجام رابرای کشور مناسب میدانم

نماینده مردم بیجارویاسوکند در مجلس شورای اسلامی برجام را کار خوبی برای کشور دانست و ضمن اعتقاد به نیازمندی کشور به برجام، عنوان کرد: متاسفانه دولت در برجام نتوانست خوب مذاکره کند و در خلال مذاکرات، مصوبات اشتباهی هم داشت و باوجود تصویب یک بند که درآن به تایید برجام توسط رئیس جمهور وقت به صورت سه ماه یک بار اشاره شده بود، هر سیاستمداری می توانست پیش بینی کند که با روی کار آمدن جمهوری خواهان، حتما آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

نشست نماینده بیجار

وی درپاسخ به سوال خبرنگار موج درارتباط با به آتش کشیدن پرچم آمریکا ومتن برجام در مجلس گفت: آتش زدن متن برجام وپرچم آمریکا توسط عده ای در داخل صحن مجلس، ربطی به مجلس ندارد و از طرف چند نفر خاص بود و این حرکت به نظر من درست نبود و آن را قبول ندارم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه  وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست، اظهار داشت: هرچند وزیر اقتصاد قادر به انجام خیلی کارها نیست و حتی قادر به تغییر رئیس بانک مرکزی هم نمی باشد، اما تیم اقتصادی دولت باید منسجم تر و بهتر عمل کند چون وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اصلا خوب نیست.

منبع: http://www.mojnews.com/

تهیه و تنظیم: حسن صفیاری